Bangladeş Büyükelçisi Ekselansları M. Amanul HAQ ve Beraberindeki Heyet'ten Üniversitemize Ziyaret

Bangladeş Büyükelçisi Ekselansları M. Amanul HAQ ve Beraberindeki Heyet'ten Üniversitemize Ziyaret

Bangladeş Büyükelçisi Ekselansları M. Amanul HAQ üniversitemizi ziyaret ettiler. Bu ziyaretinde ekselanslarına Konya Fahri Konsolosu Sayın Deniz BULKUR SIĞINMIŞ, Türkiye-Bangladeş İş Konseyi Kurucu Başkanı Sayın Erdil SIĞINMIŞ ve Özel Kalemi Sayın Nilgün LALE eşlik etti.

Toplantıda üniversitemizi Mütevelli Heyet Başkanız Prof. Dr. Mehmet KILIÇ, Rektörümüz Prof. Dr. Erol TURAN, Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Savaş ÇEVİK, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kıvanç BİLECEN, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Gülcihan GÜLSEREN ve Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Dilek KİLLİ temsil etti.

Toplantıda üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kıvanç BİLECEN Konya Gıda ve Tarım Üniversitesini, arkasındaki ekonomik güç olan ABH ve PANKOBİRLİK çatısını, üniversitemizin misyon ve vizyonu çerçevesinde hedeflerini ve bugüne kadar gerçekleştirdiklerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Mütevelli Heyet Başkanız Prof. Dr. Mehmet KILIÇ ve Rektörümüz Prof. Dr. Erol TURAN konuşmalarında üniversitemizin son yıllarda gerçekleştirdiği operasyonlarla bilgiyi ürüne dönüştüren üniversite mottosuna uygun olarak hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek özellikle üniversite-sanayi ve üniversite-çiftçi ilişkilerini olması gereken yere çekecek ve bölge ekonomisine katkı sağlayacak projeler üzerine yoğunlaşıldığının altını çizerek üniversitemizin gerçekleştirmekte olduğu farklı projelerden örnekler sundular.

Ekselansları Sayın M. Amanul HAQ Bangladeş’in tarıma gösterdiği önemden bahsederek özellikle gıda güvenliği ve sürdürülebilir döngüsel biyoekonomi kavramlarının ortasında duran KGTÜ ile ilgili Bangladeş enstitü ve üniversitelerinin ortak çalışmalar yapmasının yararına değindiler ve ikili işbirliği anlaşmalarının gerçekleştirilebilmesi adına görüşmelere hemen başlanması dileklerini ilettiler.

Ekselansları ve heyet üyelerine ziyaretlerinin anısına üniversitemizin tabağını Mütevelli Heyet Başkanız Prof. Dr. Mehmet KILIÇ ve Rektörümüz Prof. Dr. Erol TURAN takdim ettiler. Ekselansları da üniversitemize Bangladeş’in kurucusu Sheikh Mujibur Rahman adına basılan bir kitabı hediye ettiler.