Mütevelli Heyet Üyeleri

Mütevelli Heyet Başkanı

Dr. Mikdat Çakır
Dr. Mikdat Çakır
1958 yılında Sivas Kangal’da doğmuştur. 1975 yılında Kuleli Askeri Lisesini, 1979 yılında da Kara Harp Okulu’nu Piyade Subayı olarak bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İktisadi Coğrafya alanında yüksek lisansını, yine aynı bölümde doktorasını tamamlayan Mikdat Çakır; 1979-1995 yılları arasında TSK’da pek çok birlikte Birlik Komutanlığı yapmıştır.

Mütevelli Heyet Üyeleri

Prof. Dr. Ahmet İncekara
Prof. Dr. Ahmet İncekara
1956 yılında Eynesil’de doğdu. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra İktisat Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bu bölümde 1986-1989 yılları arası yardımcı doçentlik, 1989-1996 yılları arasında ise doçentlik yapan İncekara, 1994 yılında ABD Cornell Üniversitesi’nde araştırmalarda bulundu. 1996 yılında İktisat Politikası Ana Bilim Dalında Profesör oldu. Halen İktisat Fakültesi İktisat Bölümü başkanıdır.
Ali Konukseven
Ali Konukseven
1958 yılında Karaman’da doğmuştur. 1979 yılında Selçuk Üniversitesi Matematik Öğretmenliğini bitirmiştir. 1989 ve 1990 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İngilizce hazırlık ve alan eğitimi alarak, 25 sene çeşitli okullarda ingilizce matematik öğretmenliği görevi yapmıştır.
Bekir Küçükgök
Bekir Küçükgök
-
Prof. Dr. Cumhur Çökmüş
Prof. Dr. Cumhur Çökmüş
-
Hüseyin Erkan
Hüseyin Erkan
1958 yılında Konya'da doğdu. New York Üniversitesi İktisat ve Uluslararası İşletme bölümünden 1981'de mezun oldu. Aynı üniversitedeki yüksek lisansını 1984 yılında tamamladı. Özel sektörde çeşitli firmalarda çalışan Hüseyin Erkan’ın üst düzey yöneticilik yaptığı kurumlar arasında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanlığı, IMKB-Takas Ve Saklama Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Dünya Borsalar Federasyonu CEO'luğu gibi görevler bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
Dr.Osman Dur
Dr. Osman Dur
Ali oğlu 1964 Konya doğumlu Osman DUR,1984 yılında orta öğrenimini, 1988 yılında ise üniversite öğrenimini birinci derece ile tamamlayarak Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümüne Araştırma görevlisi oldu. Daha sonra master çalışmalarına başlayarak kazanmış olduğu araştırma bursu ile Budapeşte Teknik Üniversitesinde master tez çalışmalarını tamamladı.
Yılmaz Bademli
Yılmaz Bademli
1970 yılında Konya’da doğdu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, Yüksek lisansını ise Selçuk Üniversitesi Muhasebe-Denetim alanında tamamladı. Aynı zamanda SMMM belge sahibi olup, 1992-2003 yılları arasında özel şirketlerde Mali İşler ve yönetici olarak çalıştı. 2003 yılından bu yana Anadolu Birlik Holding A.Ş’nin muhtelif iştiraklerinde üst düzey yönetici olarak görevlerde bulunmuş olup, şu anda İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

* isimler alfabetik olarak sıralanmıştır.