Mütevelli Heyet Üyeleri

Mütevelli Heyet Başkanı


Prof. Dr. Mehmet KILIÇ
1970 yılında Tokat/Niksar’da doğmuştur. Lisansını Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde, doktora derecesini ise 2003 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında tamamlamıştır. 2009 yılında Doçentlik, 2015 yılında ise Profesörlük unvanlarını almıştır. Halen Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış çok sayıda akademik makalesi bulunmaktadır. Türkiye Güreş Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.


Mütevelli Heyet Başkan Vekilleri

Prof. Dr. Cumhur Çökmüş
Prof. Dr. Cumhur Çökmüş
Rektör
Prof. Dr. Cumhur ÇÖKMÜŞ 1958 Aydın doğumlu olup, ilk-orta-lise öğrenimini Aydın’da lisans ve yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde tamamlamıştır. Doktora derecesini 1989 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalında Biyoloji – Mikrobiyoloji alanında almış olup doktora tez çalışmalarının bir kısmını Virginia Polytechnic Institute & State University Biyoloji Bölümünde (Virginia, ABD) yürütmüştür. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarında 2014 yılından bu yana yer almış olup 2014-2017 yılları arasında Rektör Yardımcısı ve Genel Sekreter Vekili olarak, 2017-2019 yılları arasında Rektör Vekili olarak görev yaptıktan sonra 17 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından asaleten Rektör olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Ali Konukseven
Ali Konukseven
1958 yılında Karaman’da doğmuştur. 1979 yılında Selçuk Üniversitesi Matematik Öğretmenliğini bitirmiştir. 1989 ve 1990 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İngilizce hazırlık ve alan eğitimi alarak, 25 sene çeşitli okullarda ingilizce matematik öğretmenliği görevi yapmıştır. Karaman ilinde Özal Babaoğlu Eğitim Kurumlarının kuruculuğunu yapmış ve Karaman Belediyesi Kent Konseyi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 10 sene Karaman Uğur Dershanesi kuruculuğu yapmıştır. Anadolu Birlik Holding Ceo Eğitim Danışmanı, Karaman Belediyesi Meclis Başkanlığı yapmıştır.


Mütevelli Heyet Üyeleri

Prof. Dr. Ahmet İncekara
Prof. Dr. Ahmet İncekara
1956 yılında Eynesil’de doğdu. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra İktisat Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bu bölümde 1986-1989 yılları arası yardımcı doçentlik, 1989-1996 yılları arasında ise doçentlik yapan İncekara, 1994 yılında ABD Cornell Üniversitesi’nde araştırmalarda bulundu. 1996 yılında İktisat Politikası Ana Bilim Dalında Profesör oldu. Halen İktisat Fakültesi İktisat Bölümü başkanıdır. Aynı zamanda İstanbul’da bulunan İktisadi Araştırmalar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
PROF. DR. EKREM TATOĞLU
Prof. Dr. Ekrem TATOĞLU
Halihazırda İbn Haldun Üniversitesi, İşletme Bölümü öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Ekrem Tatoğlu, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Sırasıyla, 1994 yılında İngiltere’de Nottingham Üniversitesi, School of Management and Finance’te İş İdaresi Master (MBA) programını tamamlamış, 1998 yılında ise yine aynı ülkede Leeds Üniversitesi İşletme Okulu’ndan Uluslararası İşletmecilik alanında doktora derecesi almıştır. Prof. Dr. Tatoğlu, uluslararası işletmecilik ve stratejik yönetim alanlarında pek çok uluslararası saygın akademik dergilerde 100’ün üzerinde araştırma makalesi yayınlamıştır. Ayrıca, Prof. Dr. Tatoğlu’nun Türkiye’deki yabancı sermayeli şirketlerin yönetimi, organizasyonu ve performansı ile çok uluslu Türk şirketlerinin uluslararasılaşma stratejileri üzerine yayımlanmış uluslararası iki kitabı mevcuttur. Prof. Dr. Tatoğlu, akademik hayata atılmadan önce T.B.M.M. Bütçe ve Plan Komisyonu’nda uzman olarak görev yapmıştır. Bir müddet T.C. Başbakanlık bünyesinde Strateji Geliştirme Başkanlığı görevini vekaleten yürütmüş olan Prof. Dr. Tatoğlu, strateji ve yönetim konularında değişik ölçek ve sektörlerdeki pek çok firmaya eğitim seminerleri vermiş ve danışmanlıklarda bulunmuştur. Academy of Management ve Academy of International Business gibi saygın uluslararası akademik kuruluşların üyesi olan Prof. Dr. Tatoğlu 2015 yılından itibaren Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesidir.
Kemal ATEŞ
Kemal ATEŞ
1981 yılında Konya ili Çumra ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde, Yüksek Lisansını ise Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamlayarak Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur.2004 yılından itibaren Anadolu Birlik Holding A.Ş.’nin muhtalif iştiraklerinde üst düzey yönetici olarak çeşitli görevlerde bulunmuş olup, halihazırda Konya Şeker San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurul Başkanı aynı zamanda AB Holding İcra Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.
Prof. Dr. Kenan PEKER
Prof. Dr. Kenan PEKER
Prof. Dr. Kenan PEKER Elazığ'da doğdu. Atatürk Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Tarım İşletmeciliği ABD'da lisansüstü eğitimini tamamladı. Amerika'nın Ohio State Üniversitesi'nde Tarım, Çevre ve Kalkınma Ekonomileri Bölümünde 2002-2004 yıllarında Agribusiness Management, Kooperatifçilik ve Site-Specific Management alanlarında Visiting Scholar olarak doktora sonrası çalışmalarda bulundu. 1997 Dr. Öğretim Üyesi, 2006'da Doçent ve 2011'de Profesör oldu. Müdürlük, Dekanlık, TOBB Akademik Danışmanlığı, STK Dönem Başkanlığı, Özel Sektör Danışmanlığı gibi görevlerde bulundu. Ar-Ge Proje İş Geliştirme konularında uluslararası projeler yürüttü. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'nin kuruluş çalışmalarında yer aldı. Illonois, Kyoto, Florida, Wageningen, Faisalabad, North Dakota State, Nevada, Michigan State, Purdue Üniversitesi Krannet School of Management gibi üniversiteler ile ICARDA ve FAO işbirliğinde çalıştı. Üretim ve Pazarlama ABD'da başladığı akademik kariyerini Biyo-Ekonomi ve Döngüsel Ekonomi (geri dönüşüm, sıfır atık) sürecinde üretim ve işlemler yönetimi ABD'da devam ettirmektedir. Yaban hayatı ve doğa sporlarıyla ilgilenmektedir.
Prof. Dr. Lokman KUZU
Prof. Dr. Lokman KUZU
ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden 1997 yılında lisans derecesini aldı. Bir müddet yurtdışında ve yurtiçinde elektrik projelerinde çalıştıktan sonra 2000 yılında Syracuse Üniversitesine yüksek lisans ve doktora için gitti. 2006-2008 arası Fransa Toulouse ve Cannes’da Alcatel Alenia Space’de Türksat 3A projesinde çalıştı. 2008-2011 yılları arasında Türksat A.Ş.’de TV Platform Direktörü olarak, 2012 yılında MELCO (Mitsubishi Electrical Company)’da Türksat 4A ve 4B uydu projelerinde çalıştı. 2014-2019 yılları arasında TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsünde YK başkanlığı ve Enstitü Müdürü olarak görev yaptı. TÜBİTAK Uzay’da Türkiye’nin ilk yerli haberleşme uydusu olacak TÜRKSAT 6A ve görüntü uydusu İMECE projeleri üzerine çalıştı.Uydu teknolojileri, RF/Mikrodalga konularında uzmandır. Üniversitelerde ve çeşitli derneklerde dersler verdi. Türkiye Uzay Ajansı YK üyesidir.
Murat YAĞIZ
Murat YAĞIZ
1970 yılında Konya’nın Bozkır İlçesinde doğdu. 1997 – 2001 yılları arasında Adnan Menderes Sebze Hali Pazar Yerleri Temin ve Tevzi Kooperatifinde Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2006 – 2009 yılları arasında Konya Pazarcılar Odası Başkanvekilliği yaptı. 2009 - 2018 yılları arasında 2 dönem Meram İlçesi Çomaklı Mahalle Muhtarlığı, 2014 – 2018 yılları arasında Meram Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcılığı yaptı. 2019 yılında Meram Ziraat Odası Başkanlığına seçildi. Tarla ziraati ve ticaretle uğraşmaktadır. 2016 Meram Süt Ürünleri Tarımsal Üreticileri Birliği Başkan Yardımcılığı, 2017 Konya Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, 2017 Konya Karatay Sebze Hali Dernek Başkanlığı ve 2019 Merkez Meram Ziraat Odası Başkanlığı görevleri halen devam etmektedir.
Dr.Osman Dur
Dr. Osman Dur
Ali oğlu 1964 Konya doğumlu Osman DUR,1984 yılında orta öğrenimini, 1988 yılında ise üniversite öğrenimini birinci derece ile tamamlayarak Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümüne Araştırma görevlisi oldu. Daha sonra master çalışmalarına başlayarak kazanmış olduğu araştırma bursu ile Budapeşte Teknik Üniversitesinde master tez çalışmalarını tamamladı. Ticari ve Savunma Sanayi sektörlerinde ve bürokraside üst düzey birçok görevde yer almıştır.
   

* isimler alfabetik olarak sıralanmıştır.