Rektör

Prof. Dr. Erol TURAN
Rektör

Kars’ın Akyaka ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Akyaka’da, lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Yükseklisans çalışmalarını Selçuk Üniversitesinde Siyaset ve Sosyal Bilimler alanında, doktora çalışmalarını ise aynı üniversitede İşletme, Yönetim ve Organizasyon alanında yürüttü.

Selçuk Üniversitesi, Karapınar MYO’da öğretim görevlisi olarak uzun süre çalıştıktan sonra 2013 yılında Kastamonu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Aynı yıl University of Texas at Dallas, Naven Jindal School of Management’te misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 2014 yılından itibaren K.Ü. SBKY Bölüm Başkanlığını yürüttü. K.Ü. Abana Sabahat-Mesut Yılmaz MYO ve Çatalzeytin MYO müdürlüklerinde bulundu.

Kamu yönetiminde reform, siyasal tutum ve davranışlar, siyasal kurum ve yapılar, örgütsel ve bürokratik etkinsizlikler, kamu hizmetlerinin etkinliği vb. konuları üzerine çok sayıda bilimsel kitap, makale ve proje çalışmaları bulunmaktadır.
Turan, İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

e-posta: erol.turan@gidatarim.edu.tr