Kurucu Başkan'ın Mesajı

Sevgili Gençler, Şehrin merkezinde, sosyal hayatın içinde, sizi kalıplara ve dört duvar arasına mahkum etmeyen, yeni nesil bir üniversiteye davet ediyoruz.

Diploma yetmez. Tecrübe gerek!

Ülkemizin tarım ve gıda alanındaki ilk ihtisas üniversitesinde, sizlere sadece bir diploma vermeyi hayal etmedik. Şunu istedik; yeni nesil, üniversiteden mezun olduğunda hayata elindeki diplomayla değil, iş tecrübeleriyle de atılsın. Üniversitedeki ihtisas alanlarında alacakları teorik bilgileri uygulama ile pekiştirsin.

Konya Şeker, sizin için kapılarını sonuna kadar açtı...

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden Konya Şeker’in on binlerce dekarlık uygulama alanını, binlerce hektarlık alana yayılmış çiftliklerini, tarım, gıda, hayvancılık, enerji, satış ile pazarlamadan oluşan ve şimdilik sayıları 38’i bulan işletmesini, iş tecrübesi edinmeniz için size tahsis ettik. Düşündük ki nüfusu daha da artan dünyamızda, yıldızı parlayacak olan gıda sektörüne tohumdan zirai üretime, hayvancılıktan çevre uygulamalarına, gıda hammaddesi üretiminden gıda sanayiine, mamul üründen pazarlamasına kadar sürecin bütünü için Türkiye’den bir A takımı oluşturalım. Bu takım, hem ülkemizi tarım ve gıdanın şampiyonlar ligine taşısın hem de dünyada seçkin bir yere sahip olsun.

Eğitimin sınırı yoktur!

Çıktığımız bu yolda, sizinle yol arkadaşlığı yapmak istiyoruz. Bu arkadaşlığı sadece eğitim sürecinizle de sınırlı görmüyoruz. Sektörün iki büyük ihtiyacı var; birincisi bilgi ve teknoloji üretecek kurmay heyeti ihtiyacı, ikincisi eğitim sürecinde edindiği bilgi ve tecrübe ile sektöre hız katacak nitelikli takım oyuncusu ihtiyacı. Artık bu iki ihtiyacı da yeni nesil üniversitemiz karşılayacak. Her iki tercihinizde de en büyük destekçiniz yine biz olacağız. Tarım, gıda ve çevrenin kurmay heyetinde yaratıcı kimliğinizle devam etmek isterseniz, eğitime başladığınız bu kurumda akademik kariyerinizi planlayabileceksiniz. Tercihiniz üretim süreçlerinde olmaktan yana olursa, elde diploma iş peşinde koşmadan, dünyanın en büyük beş gıda markasından biri olmayı hedefleyen Torku bünyesindeki üretim tesislerinde işe başlayabileceksiniz.

"Hoş geldin!" demeye hazırız.

Tercihiniz ne olursa olsun, bu yeni nesil üniversiteye adım attığınızda hedefleri büyük bir takımın oyuncusu olacaksınız. Türkiye gibi tarım ve gıda alanında potansiyeli büyük bir ülkeyi, yine bu alanlarda ayağa kaldırıp, tarım ve gıdanın zirvesine taşıyacak takımın bir parçası olacaksınız. Biz bu takım oluşsun diye tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bu takımı büyütecek, dünyada zirve mücadelesine ortak edecek sizlersiniz ve biz size “hoş geldiniz!” demek için sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yeni nesil üniversitede bugün diploma, yarın iş sözümüzle sizi karşılamaya hazırlanıyoruz.

Yeni nesil üniversite, yeni nesil eğitim diyor, sizleri ülkemizin kendi alanında ilk ihtisas üniversitesi Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’ne davet ediyoruz.

Recep KONUK