Üniversitemiz, Agricities Uluslararası Tarım Şehirler Birliği’ne Üyelik Başvurusunda Bulundu

Üniversitemiz, Agricities Uluslararası Tarım Şehirler Birliği’ne Üyelik Başvurusunda Bulundu 2017 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Tarım Şehirleri Toplantısına iştirak eden Ukrayna, Bosna-Hersek, Afganistan, Tacikistan, Sudan, Azerbaycan, Kenya, Irak ve Filistin ülkelerinin temsilcileriyle Türkiye’den çeşitli büyükşehir belediyelerinin katkılarıyla tarımsal tecrübe ve tekniklerin üyeler arasında paylaşılması amacıyla kurulan ’AGRICITIES' Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Mücahit Sami KÜÇÜKTIĞLI Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erol TURAN’ı makamında ziyaret etti.

Üniversitemiz Agricities Uluslararası Tarım Şehirler Birliği üyeliği için resmi olarak müracaatta bulundu.

Rektörlük makam odasında gerçekleşen görüşmede Rektörümüz “Üniversitemizin bu organizasyon içerisinde yer alması, tarım ve gıdanın öne çıktığı günümüzde bilginin paylaşılması noktasında kaçınılmaz bir görevdir. Biz üniversite olarak bu göreve talibiz. Türkiye yüzyılı hedefine ulaşmak için hep birlikte çalışacağız. Tecrübelerimizi AGRICITIES vasıtasıyla aktaracağız.” Dedi.

Rektörümüz başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim ALTAY, Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mücahit Sami KÜÇÜKTIĞLI ve PANKOBİRLİK Başkanı Ramazan ERKOYUNCU’ya teşekkür etti.

Üniversitemizin müracaatının yer aldığı CityTALKS programını izlemek için
Tıklayınız https://t.co/Qr6VvzZeIJ