Rektörümüz Prof. Dr. Erol TURAN'ın 15 Temmuz Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Erol TURAN'ın 15 Temmuz Mesajı 15 Temmuz 2016 kalkışması bizlere akli doğrudan dış güçler tarafından kontrol edilen ve yönetilen, dini inançlarımızı istismar eden FETÖ’ nün gerçek yüzünü görmemize vesile olmuş, ülkemiz bir uçurumun esiğinden dönmüştür.
Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesinin önünü kesmek ve yavaşlatmak isteyenler ile ülkemizin dünya üzerindeki hak ettiği yeri almasını hazmedemeyenlerin kuklası olan işbirlikçiler, o gece devletimize ve kendi vatandaşlarımıza silah doğrultmuş, yalnızca ülke yönetimine değil ülkenin geleceğine de darbe vurmanın planlarını yapmıştır.

Yıllarca yüzlerini gizleyerek ülkemizin bütün imkânlarından yararlanan FETÖ’cülerin ilk hedefi olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın o gece verdiği güven ve güçle şahlanan aziz milletimiz, kadın, erkek, çoluk çocuk hep birlikte tarihinden aldığı iman gücüyle ayağa kalkmasını ve hainlere karşı göğsünü siper etmesini bilmiş, böylece nesiller boyu hatırlanacak önemli bir zafere imza atmıştır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "fikri hür, vicdani hür, irfanı hür nesillerin yetiştirilmesi hedefinin" dışında belirli güç ve odaklara hizmet eden ve en hassas vazgeçilmezlerimizden olan dinimizi araç olarak kullanan FETÖ terör örgütü yaptığı bu hain saldırı ile bizleri bu ve benzeri olaylar konusunda daha bilinçli ve uyanık olmamıza vesile olmuş, 17.nci Türk Devletinin güçlenerek devamlılığı sağlanmıştır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, yasadığımız kutsal topraklarda şanlı bayrağımızın dalgalanması ve ezan seslerinin susmaması için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 15 Temmuz 2016'da destan yazan tüm kahramanlarımıza ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.