Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile Konya Çalışma İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü arasında ‘’İŞKUR Kampüs Protokolü’’ İmzalandı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile Konya Çalışma İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü arasında ‘’İŞKUR Kampüs Protokolü’’ İmzalandı Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi (KGTÜ) ile Konya Çalışma İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü arasında öğrenci ve mezunların kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla ‘İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Protokolle; Üniversite bünyesinde oluşturulacak İŞKUR Kampüslerde, İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanları aracığıyla öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacak. Ayrıca; öğrencilerin mesleki deneyimlerinin artırılması, teorik bilgilerin uygulama yaparak geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan işbaşı eğitim programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine katkı sağlanacak.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörlük Makamında imzalanan protokolde Rektörümüz Prof. Dr. Cumhur Çökmüş “Üniversitemizin kuruluş amaçlarından biri Üniversite-Sanayi iş birliğini geliştirmek ve öğrencilerimizin teorik eğitimlerini pratik eğitimle taçlandırmaktır. Üniversitemiz bünyesinde kurulacak olan İŞKUR Kampüslerde görevli uzmanların desteği ile öğrencilerimiz iş hayatına atılma süreçlerinde önemli kazanımlar edineceklerdir. Konya İŞKUR İl Müdürümüz Sayın Emrah Keleş başta olmak üzere bu protokolün imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş ise yaptığı açıklamada “İstihdamın korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması birinci görevimiz. İşkur olarak öğrencilerin istihdamına yardımcı olacak her türlü iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirmesini, işsizlerin mesleki deneyimlerinin artırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yardımcı olan İşbaşı Eğitim Programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktayız. Bu anlamda protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.