YKS ile 2. Ek Yerleşmede Yerleşen Öğrencilerimize E-Devlet Üzerinden Kayıt Duyurusu

2021 YKS sonucunda Üniversitemize 2. Ek Yerleştirme sonucu yerleşen öğrencilerin E-devlet üzerinden kayıtlar 26-31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.
 

►KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

- Öğrenci Bilgi Formu. Form İçin tıklayınız
- Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı, tasdikli fotokopisi veya yeni tarihli mezuniyet belgesi,
- 2021 YKS Sonuç Belgesinin internet çıktısı (Yerleştirme Puanları ve Başarı Sıralamaları dâhil)
- Nüfus cüzdanı fotokopisi
- 6 Adet biyometrik fotoğraf,

NOT: E-Devlet üzerinden kayıt yapan öğrencilerimiz kayıt için gerekli olan belgeleri eğitimin başladığı tarihten itibaren iki hafta içerisinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim etmek zorundadır.


►KAYIT ÜCRETİNDE EK İNDİRİM İÇİN GEREKLİ BELGELER

Aday öğrencilerimizden durumu aşağıdaki konuma uyan ve bunu belgeleyenler için ayrıca ek indirim uygulanacaktır. İndirim oranları için lütfen tıklayınız

- Aday öğrencinin tercih sıralamasını gösteren belge, (ÖSYM sayfasından alınabilir)

- Engelli Raporu (Sadece engelli adaylar)

- Şehit Gazi Çocuğu/Eşi Belgesi

- Konya Şeker A.Ş, AB Holding bünyesindeki şirketler veya Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi personeli ya da T.C Tarım ve Orman Bakanlığı il/ilçe müdürlüklerinden alınan Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi (Bu belgeler, kendisi veya anne-baba adına ıslak imzalı ve 2021 tarihli olmalı)

- Kardeş Öğrenci Belgesi (Üniversitemizde kardeşi okuyan adaylar)(Anne veya babaya ait kardeş olduklarını gösterir Nüfus kayıt örneği)

- Kurumsal İş Birliği Belgesi

- Sağlık Çalışanı Belgesi (Anne, Baba veya Eşe ait)

İndirim belgelerinizi yüklemek için lütfen tıklayınız.
 

E-Devlet sisteminden “e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine” dair yazıyı ekranda görmeden çıkmayınız.

Yardımcı Bağlantılar ve Dokumanlar;

e -Devlet Şifresi Nedir, Nasıl Alınır? Bilgi için TIKLAYINIZ.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E-Kayıt Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ.
e-Devlet kapısı üzerinden elektronik kayıt (e-kayıt) işlemi için TIKLAYINIZ.

İşlemlerini başarı ile tamamlayan adaylar artık üniversitemizin bir öğrencisidir. Kesin kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerimize mail yoluyla süreçte ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Öğrenciler yapılacak bilgilendirmeden 1 gün sonra https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama adresi üzerinden Öğrenci Belgesi Sorgulama yaparak kayıt durumlarını kontrol edebileceklerdir.
 

II-ÖĞRENİM ÜCRETLERİ VE ÖDEME İŞLEMLERİ

1. Mühendislik Programları- İktisadi ve İdari Programlar- Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları

EĞİTİM ÜCRETİ*

35.875,00 TL

%50 İNDİRİMLİ (%50 BURSLU)

EĞİTİM ÜCRETİ

ÜCRETLİ

17.937,50 TL

35.875,00 TL

BURSLU

(TAM BURSLU)

ÜCRETSİZ

%50

İLK 2 TERCİH BURSU

İNDİRİMİ**

%50

İLK 2 TERCİH BURSU

 İNDİRİMİ**

8.968,75 TL

17.937,50 TL

8 Taksit ödeme veya peşin ödemede %10 indirim imkânı bulunmaktadır.

Ücretlere %8 KDV dahildir.
** 1. tercihinden başlayarak, en az ilk 2 tercihinde KGTÜ programlarını art arda (kesintisiz) tercih eden ve KGTÜ ortak programlarına (Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları, İktisadi ve İdari Programlar, Mühendislik Programları) yerleşen öğrenciler için tüm indirimli ve ücretli programlarda ilk 2 tercih bursu kapsamında uygulanacak indirim oranı %50’dir. İlk 2 tercih bursuna bağlı söz konusu indirimler mezuniyete kadar geçerliliğini korumakta olup, her yıl eğitim ücretinden aynı oranda indirim uygulanacaktır.

Mühendislik Programları: Bilgisayar Mühendisliği- Biyomühendislik- Elektrik Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği- Gıda Mühendisliği Bölümü

İktisadi ve İdari Programlar: Ekonomi- Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik- Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları: Bitkisel Üretim ve Teknolojileri-Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü


2. SBBF-Psikoloji Bölümü/ MMF İç Mimarlık Bölümü

EĞİTİM ÜCRETİ*

38.228,00 TL

%50 İNDİRİMLİ (%50 BURSLU)

EĞİTİM ÜCRETİ

ÜCRETLİ

19.114,00 TL

38.228,00 TL

BURSLU

(TAM BURSLU)

ÜCRETSİZ

%15

İLK 2 TERCİH BURSU

İNDİRİMİ**

%15

İLK 2 TERCİH BURSU

İNDİRİMİ**

16.246,90 TL

32.493,80 TL

8 Taksit ödeme veya peşin ödemede %10 indirim imkânı bulunmaktadır.

Ücretlere %8 KDV dahildir.

** 1. tercihinden başlayarak, en az ilk 2 tercihinde KGTÜ programlarını art arda (kesintisiz) tercih eden ve Psikoloji veya İç Mimarlık Bölümlerine yerleşen öğrenciler için tüm indirimli ve ücretli programlarda ilk 2 tercih bursu kapsamında uygulanacak indirim oranı %15’dir. İlk 2 tercih bursuna bağlı söz konusu indirimler mezuniyete kadar geçerliliğini korumakta olup, her yıl eğitim ücretinden aynı oranda indirim uygulanacaktır.


3. Ödemelerinizi Aşağıda Belirtildiği Şekilde Yapabilirsiniz

Üniversitemizin (Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi)

  • Ziraat Bankası     TR58 0001 0026 8369 0877 9651 58
  • İş Bankası           TR78 0006 4000 0014 5450 0358 02
  • Vakıfbank            TR05 0001 5001 5800 7311 9424 96
  • Hesaplarından birisine açıklama kısmına öğrenci T.C. Kimlik numarası / ad ve soyadı belirtilerek EFT / Havale yolu ile peşin*
  • Üniversitemiz ile Ziraat Bankası ve Vakıfbank iş birliği (OTS) ile 8 eşit taksitte ödenebilir**
  • Kredi kartı ile ödeme yapmak için lütfen tıklayınız.

* Peşin ödemelerde yıllık eğitim bedeline %10 peşin ödeme indirimi uygulanır.
**Okul Tahsilat Sistemi (OTS) Başvuru kanalları:
OTS sistemini kullanacak öğrencilerimizin strateji@gidatarim.edu.tr mail adresine T.C. Kimlik Numarasını, Adı ve Soyadını belirterek OTS başvuru belgesi talep etmeleri gerekmektedir.
Aşağıdaki banka şubelerine tarafınıza gönderilecek onaylı OTS Başvuru Belgesi ile başvurabilecektirler.

- Ziraat Bankası Konya Hocacihan Şubesi ve diğer Ziraat Bankası Şubeleri
- Vakıfbank Karatay Sanayi Sitesi Konya Şubesi ve Diğer Vakıfbank Şubeleri

Öğrencinin E-Devlet üzerinden kayıt yapabilmesi için banka tarafından verilen belgenin strateji@gidatarim.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. 

2021-YKS Kılavuzu 64. Madde Uygulaması

ÖSYM tarafından yayımlanan 2021-Yükseköğretim Programları ve Kontenjan Kılavuzunun “2.Kısım Koşullar” bölümünde yer alan 64’üncü madde koşullarının Üniversitemizde uygulanması aşağıdaki gibidir:

a) Üniversitemizden veya başka bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde ilgili statülerde kayıt yaptırabilirler. Fakat bu öğrencilerden Üniversitemizi kazananlar Başarı Bursu ve Yurt Burslarından faydalanamazlar.

b) Üniversitemiz veya başka bir yükseköğretim kurumu öğrencisi iken ayrılanlar veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde ilgili statülerde kayıt yaptırabilir. Bu öğrencilerden üniversitemizi kazananlar gerekli şartları sağlamaları halinde Başarı Bursu ve Yurt Burslarından da faydalanabilecektir.

 

III-ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

- Adaylar Kayıt İşlemlerini, Üniversitemize gelerek yüz yüze veya E-devlet üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Posta ile kayıt kabul edilmez.

- İlan edilen kayıt tarihlerinde kayıt yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemeyecektir.

- Tablolarda belirtilen indirimlere ilave olarak ek indirimden faydalanabilecekler ilgili belgelerinin güncel halini ödeme öncesinde sisteme girmeleri zorunludur.

- Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezuniyet aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde üniversitemize geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar üniversitemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları ayrıca yapılmayacaktır.

- ÖSYM Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde üniversitemize kayıt yaptıramazlar.