Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Üniversitemiz arasında ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Üniversitemiz arasında ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı Üniversitemiz ve Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında ‘’Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’’ imzalandı.

Bu protokol ile öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi; bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesi hedefleniyor. Ayrıca, gençlerin yükseköğrenimleri süresince almış oldukları eğitimle birlikte kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlaması yönünde iş birliğinin arttırılması ve desteklenmesi amaçlanmaktadır. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi tarafından Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilen alanda, ‘Genç Ofis’ kurma çalışmalarına başlanacak. Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerekli tadilat işlemlerinin yapılmasının ardından, tahsis edilen alanda öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin faydalanacağı, kitap kafe, proje odası, atölye ve kulüp çalışmalarının yapılacağı alanlar hizmete girmiş olacak.

Rektörlük makamında imzalanan Protokol törenine Rektörümüz Prof. Dr. Cumhur ÇÖKMÜŞ, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman ŞAHİN ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Harun AYDIN da eşlik etti.

Prof. Dr. Cumhur ÇÖKMÜŞ Üniversitemizin misyon ve vizyonu gereği özellikle öğrencilerimizin merkezden oldukça fazla yararlanacağını, yöremiz ve ülkemiz için katkı sağlayacak önemli ortak projelerin ortaya çıkacağını ifade ederek bu anlaşmanın her iki kuruma da hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman ŞAHİN de gençler için oldukça faydalı bir projede Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile birlikte ortak olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirerek Rektör Prof. Dr. Cumhur ÇÖKMÜŞ’e teşekkür etti.